Vodotesné puzdrá

Hľadáte vodotesné puzdrá a kryty pre svoj mobilný telefón? Potom ste na správnom mieste. Vybrali sme pre vás tie najlepšie vodotesné puzdrá, s ktorými to môžete "roztočiť" na Váhu a potápať sa v Egypte. Račte si vybrať.

Najpredávanejšie

10 položiek celkom
Univerzálne vodotesné puzdro na mobil oranžové
€9,90 –20 %
€7,90

Univerzálne vodotesné puzdro na mobil oranžové

40261
Vodotesné púzdro na mobil USAMS biele
€9,90

Vodotesné púzdro na mobil značky USAMS biele

76354
Univerzálne vodotesné puzdro okolo pása ETUI ružové
€9,50

Univerzálne vodotesné puzdro okolo pása ETUI ružové

75286
Vodotesné púzdro na mobil Baseus Let's Slip bielo-ružové
€10,70

Vodotesné púzdro na mobil značky Baseus Let's Slip bielo-ružové

73901
Vodotesné púzdro WildMan E3 čierne 0,8L
€10,30

Vodotesné púzdro WildMan E3 čierne 0,8L

70744
Vodotesné púzdro na mobil Baseus Let's Slip čierno-žlté
€10,70

Vodotesné púzdro na mobil značky Baseus Let's Slip čierno-žlté

64594
Univerzálne vodotesné puzdro na mobil Tactical Splash Pouch SM ružové
€13,90 –29 %
€9,90

Univerzálne vodotesné puzdro na mobil Tactical Splash Pouch SM ružové

58514
Univerzálne vodotesné puzdro na mobil Tactical Splash Pouch SM modré
€13,90 –29 %
€9,90

Univerzálne vodotesné puzdro na mobil Tactical Splash Pouch SM modré

58515
Univerzálne vodotesné puzdro ETUI Soft na mobil oranžové
€9,90 –20 %
€7,90

Univerzálne vodotesné puzdro ETUI Soft na mobil oranžové

29644
Vodotesné puzdro na mobil Swissten IPX8 6.5" čierne
€15,90 –38 %
€9,90

Vodotesné puzdro na mobil značky Swissten IPX8 6.5" čierne

45106

Vodotesné puzdrá a vodotesné kryty na telefón: ako fungujú a spoľahlivo chránia váš telefón?

Mobilné telefóny nie sú práve lacnou záležitosťou. Kde ich umiestniť, keď prší, počas adrenalínových športov alebo pri náročnej práci? Ako môžete svoj telefón ochrániť pred dažďom, vodou a dokonca aj prachom a špinou? Najlepším riešením sú vodotesné puzdrá.

Záložka

Ako fungujú vodotesné puzdrá? vodotesna_pouzdra_obaly_na_mobil

Vodotesné puzdrá dokážu bezpečne "utesniť" váš mobilný telefón pred "tekutinou". Mobilný telefón sa umiestni do špeciálneho vodotesného puzdra a puzdro zabezpečí, aby sa (najčastejšie) voda nedostala k vášmu mobilnému miláčikovi. Tieto puzdrá majú v hornej časti vodotesný "klip". Táto "svorka" je vyrobená z plastu a spoľahlivo utesňuje proti vlhkosti, vode a prachu. Mobilný telefón sa po uvoľnení svorky vloží priamo do puzdra. Vodotesné puzdro má veľké priehľadné okienko, cez ktoré možno mobilný telefón ovládať. Tieto puzdrá sú univerzálne a vhodné prakticky pre akýkoľvek typ mobilného telefónu. Niektoré typy vodotesných puzdier sú vybavené aj šnúrkou na krk alebo praktickým neoprénovým držiakom na ruku. Konkrétne príslušenstvo pre každé puzdro nájdete priamo v popise konkrétneho výrobku.

Záložka

Ako vybrať vodotesné puzdro? 

Najprv si ujasnite, čo chcete, aby vaše vodotesné puzdro robilo. Existujú 2 najbežnejšie typy vodotesných puzdier.
 
  1. Vodotesné puzdrá z priehľadného materiálu a plastovou sponou na vrchnej strane. Tieto puzdrá sú skvelé vďaka svojej maximálnej funkčnosti (môžete sa s nimi dokonca ponoriť do vody), malým rozmerom a praktickému príslušenstvu, ako sú šnúrky na krk alebo nafukovacie bočné panely, vďaka ktorým sa telefón "neutopí".

  2. Vodotesné "držiaky" na bicykel alebo motocykel. Pre tých, ktorí hľadajú vodotesné puzdro na výlety na bicykli alebo motorke a nechcú sa obávať dažďa a prachu, odporúčame pozrieť si našu sekciu puzdier na bicykle a motocykle. Tieto puzdrá dokážu ochrániť váš telefón aj pred vlhkosťou, dažďom a nečistotami. Majú však aj praktický úchyt na riadidlá alebo rám motocykla, takže na svoj mobilný telefón počas jazdy nielen vidíte, ale do takéhoto puzdra môžete uložiť aj drobnosti.

Ukážka vodotesných puzdier
vodeodolne_pouzdro vodeodolne_pouzdro_na_mobil_na_kolo
Vodotesné puzdro na mobilný telefón s hornou svorkou Vodotesné puzdro na mobilný telefón na bicykel

Záložka

Ako vložiť mobilný telefón do vodotesného puzdra?

Aby sa zachovala maximálna spoľahlivosť vodotesného puzdra, horný vodotesný uzáver (nazývaný svorka) musí byť starostlivo uzavretý. Manipulácia s ním (zatváranie a otváranie) je veľmi jednoduchá a popíšeme ju krok za krokom.

  1. Zo zadnej strany vodotesného puzdra otočte zatváracie "labky" smerom von (v smere šípky alebo označenia otvorenia). Tým sa uvoľní svorka a umožní sa otvorenie.
  2. Do otvoreného puzdra môžete vložiť mobilný telefón.
  3. Opatrne zatvorte svorku vodotesného puzdra. Teraz musíte vrátiť dve otočné "labky" späť do zatvorenej polohy.
  4. K vodotesnému puzdru môžete pripevniť šnúrku alebo neoprénový držiak na ruku (v závislosti od typu vodotesného puzdra, ktoré ste si vybrali)

 

otevirani_vodeodolne_pouzdrovkladani_mobilniho_telefonu_do_vodeodolneho_pouzdrauzavirani_do_vodeodolneho_pouzdrapridani_snurky_nebo_jinych_doplnkuZáložka

Môžem fotografovať pod vodou s vodotesným puzdrom na telefón?

Samozrejme, že áno! Preto existujú vodotesné puzdrá! Určite odporúčame vybrať si kvalitné vodotesné puzdro, ktoré zabezpečí, že sa voda do telefónu naozaj nedostane. Mobilný telefón môžete ovládať pod vodou cez priehľadné okienko. Sami sme boli počas nášho experimentu prekvapení, ako dobre dopadli fotografie z vodotesných puzdier z nášho e-shopu. Presvedčte sa sami :-)

 

Puzdrá na bicykel proti vlhkosti

Ponúkame aj kufre na bicykle odolné voči vlhkosti, ktoré sú vhodné na bicykel. Tieto puzdrá nie sú skutočne vodotesné a nie sú prispôsobené na potápanie (s bicyklom sa nepotápate :-) ). Sú určené pre športovcov, ktorí chcú počas jazdy na bicykli vidieť na displej svojho mobilného telefónu (napríklad kvôli navigácii), ale nechcú sa obávať dažďa alebo prachu. Proti týmto negatívnym vplyvom tieto kryty na mobil spoľahlivo ochránia váš telefón. 
 
Ďalšou skvelou vlastnosťou týchto puzdier je, že chráni váš telefón aj pred nárazmi. 
 
Puzdro je kvalitne vyrobené, telefón sa do puzdra vkladá po otvorení vodotesného zipsu. Puzdro sa na bicykel upevňuje pomocou držiaka, ktorý je vhodný pre drvivú väčšinu bicyklov (tento typ držiaka sa najčastejšie montuje na riadidlá). Súčasťou držiaka je aj niekoľko adaptérov (gumičiek), ktoré sa dajú vložiť medzi rám bicykla a držiak, aby sa zabezpečila maximálna priľnavosť a pevnosť držania (držiak sa nijako neviklá a nehýbe). 
 
Súčasťou sú aj penové výplne (rôznych šírok), ktoré sa vkladajú do držiaka mobilného telefónu. Vkladajú sa tam tak, aby sa telefón v puzdre na bicykel nehýbal a jeho displej bol čo najtesnejšie pritlačený k priehľadnému okienku puzdra (tým sa zabezpečí skvelá viditeľnosť a lepšia ovládateľnosť mobilného telefónu cez puzdro).

drzak_na_kolo_na_mobilni_telefonotevrene_pouzdro_vodeodolne_na_kolovyplne_do_vodeodolneho_pouzdra_na_kolo