Čítačky pamäťových kariet

Vedeli ste, že pomocou čítačky pamäťových kariet je možné najrýchlejšie skopírovať obsah pamäťovej karty do počítača? Je to rýchlejšie ako kábel a samozrejme rýchlejšie ako bezdrôtové pripojenie.

Aby sme vám pomohli lepšie sa zorientovať v čítačkách a následne vybrať čítačku, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám, nájdete od nás malého sprievodcu nižšie na stránke.

Najpredávanejšie

4 položiek celkom
Čítačka kariet ADS-105 Micro SD + SD - USB 3.0
€13,20
118749
Čítačka kariet CR10 Micro SD + SD + CF - USB 3.0
€15,60
118748
Čítačka pamäťových kariet TRUST Nanga USB 3.1 typ A so štyrmi slotmi
€21,60

Čítačka pamäťových kariet značky TRUST Nanga USB 3.1 typ A so štyrmi slotmi

92512

Ako si vybrať čítačku pamäťových kariet

S rastúcim množstvom dát v našich telefónoch je čítačka pamäťových kariet veľmi užitočným nástrojom na čo najrýchlejšie prenesenie týchto kvánt fotografií a videí vo vysokom rozlíšení do našich počítačov. A keďže existuje niekoľko typov, poradíme vám, ako si vybrať tú najlepšiu práve pre vaše účely.

My sa tu obmedzíme na čítačky kariet micro SD (pod ktorými rozumieme aj SDHC a SDXC), pretože tie sú jediné, ktoré bývajú v našich telefónoch.

 

Čítačky kariet môžu mať tri základné konektory:

USB (typ A) - pomocou tohto konektora môžeme čítačku pripojiť k akémukoľvek počítaču (aj starého typu). Ide o klasický "veľký" konektor USB.

micro USB - tento konektor môžeme použiť na pripojenie čítačky k telefónu, ktorý podporuje funkciu OTG.

USB typu C - pomocou tohto konektora môžeme čítačku pripojiť k počítaču aj k telefónu. Ale pozor, len k novým moderným počítačom a k najnovším telefónom s konektorom USB-C.

 

Aby to nebolo také zložité, čítačky kariet podporujú rôzne rýchlosti prenosu dát :-)

 

Čítačky štandardu USB 2.0 - tieto čítačky dokážu pracovať rýchlosťou približne 20 MB/s. Sú vhodné pre staršie počítače a pomalšie karty.

Čítačky štandardu USB 3.0 a vyššie - tieto čítačky dosahujú rýchlosť až 95 MB/s - spoznáte ich podľa modrej vnútornej strany konektora USB. Ak máte na počítači modré konektory USB 3.0, smelo do toho, táto čítačka je určená práve pre vás. Bude samozrejme fungovať aj na staršom čiernom konektore USB 2.0, ale pomalšie.

 

Moderné čítačky kariet podporujú dva rýchlostné štandardy:

UHS-I - rýchly štandard, väčšina kariet

UHS-II - ak chcete najlepší a najrýchlejší pre karty SDXC

 

Ak máte v telefóne veľkú kartu SDXC (64 GB, 128 GB, 256 GB karta), musíte si vybrať čítačku, ktorá tieto karty podporuje. V opačnom prípade nebudete mať z čítania ani zápisu nič.

 

Pre tých, ktorí nechcú čítať spleť technických skratiek a noriem, prinášame jednoduchého sprievodcu:

Máte 4, 8 alebo 16 GB kartu ? Kúpte si čítačku USB 2.0.

Máte 32GB kartu? Kúpte si radšej čítačku USB 3.0, bude sa vám s ňou lepšie pracovať.

Máte moderný telefón s veľkou 64, 128 alebo dokonca 256GB kartou? Potrebujete čítačku USB 3.0, ktorá podporuje karty SDXC.

 

Takže teraz už viete všetko, čo potrebujete vedieť o čítačkách pamäťových kariet, prajem vám veľa šťastia pri výbere a príjemnú zábavu :-)