13 položiek celkom
Tvrdené sklo Privacy Glass pre SAMSUNG A52 - A52S 5G BLACK 108156
Anti-Blue Full Glue tvrdené sklo pre Samsung Galaxy A52/A52S 117703
Tvrdené sklo Full Glue 6D pre SAMSUNG A52 - A52S 5G BLACK 108083
Tvrdené sklo Full Glue 6D pre REALME 9 4G - 9 PRO PLUS BLACK 108111
Tactical sklo Impact Armour pre Apple iPhone 11 Pro/XS/X 108323
Tvrdené sklo Gold pre SAMSUNG GALAXY A52 - A52S
€8,40
108586
Tvrdené sklo HARD 2.5D pre SAMSUNG GALAXY A52 - A52S 5G 109025
Obal:Me 5D tvrdené sklo pre Apple iPhone 11 Pro/ XS/X Black 109438
Tvrdené sklo Orange pre SAMSUNG GALAXY A52 - A52S
€8,40
110211

 

↑ Vyberte si prosím značku vášho telefónu ↑

 

Prečo si objednať ochranné tvrdené sklo na mobil.

Mať smartfón chránený tvrdeným sklom je doslova nutnosť. Displeje mobilných telefónov sú krehké a ich následné opravy sa cenou mnohokrátblížia nákupu nového telefónu. Odporúčame mať ochranné tvrdené sklo aj doma v zásobe, pre prípad keby sa Vám niekedy jedno rozbilo (a neplnilo tak už dostatočne svoju ochrannú funkciu), nech máte ďalšie ako rezervu. Ponúkame tvrdené ochranné sklá od rôznych výrobcov, každé je niečím špecifické, pre rôzne potreby zákazníkov. Ako vybrať to najlepšie ochranné sklo podľa Vašich požiadaviek nájdete tu v tomto článku. 

 


Je lepšia fólia alebo ochranné sklo?

Jedným z rozdielov medzi klasickou fóliou a sklom je ten, že sklá sú drahšie. Tým ale jediná výhoda fólie oproti sklám mizne - ak zohľadníme vysoké ceny opráv prasknutých displejov mobilných telefónov, táto výhoda sa zdá byť zanedbateľná. Oplatia sa sklá aj napriek vyššej cene? Naša odpoveď znie rozhodne ÁNO.

 


Aké sú hlavné výhody ochranných skiel oproti fóliám?na_web

 • tvrdené sklo ochráni Váš telefón účinnejšie než fólia pred rozbitím displeja a to je výhoda na nezaplatenie, pretože výmena rozbitého dotyku s displejom sa pohybuje od 50€ vyššie v závislosti od modelu telefónu (často krát platí čím novší model, tým drahia výmena)
 • sklo oveľa lepšie prenáša povrchové napätie prsta, ovládanie je teda presnejšie, hladšie a celkovo príjemnejšie
 • cez sklo je lepšie vidieť displej, vidíte viac detailov na Full HD displejoch, obraz je kontrastnejší
 • u skiel nedochádza k bežnému poškriabaniu; fólie je po niekoľkých mesiacoch plná škrabancov, sklo minimálne
 • pri aplikácii skla nedochádza k tvorbe bublín, takže ju zvládne aj laik
 • sklo na rozdiel od fólie nie je potrebné meniť každých 6 mesiacov

 


 

Ako sa líši rovné tvrdené sklo a zaoblená ochrana displeja?

Rovné ochranné sklá sa vyrábajú aj na mobily, ktoré majú po stranách zaoblený displej. A to je v súčasnej dobe väčšina nových telefónov. Vzniká potom medzera 2-4mm od okrajov displeja ku hrane skla. Dôvodom prečo sa na zaoblené telefóny nevyrábajú len celoplošné (zaoblené) sklá je ten, že rovné sklá výborne držia a skvelo reagujú na dotyk.

Ak Vám záleží predovšetkým na dokonalom vzhľade a chcete mať tvrdené sklo na mobile prakticky neviditeľné, môžete zvoliť zaoblené sklo. Zaoblená sklá sa vyrábajú z tvrdeného polykarbonátu alebo zo skla. Nemožno povedať, čo je lepšie. Polykarbonát je pružnejší a sklo zase tvrdšie, to znamená, že je odolnejšie voči škrabancom. Oba typy sú dobrou voľbou a záleží na Vás, ktoré si obľúbite viac (ak vôbec spoznáte rozdiel).

 


Ako aplikovať ochranné sklo na mobil?sklo_1_45

Nalepiť ochranné sklo na mobilný telefón nie je tak jednoduché, ako by mohlo na prvý pohľad vyzerať. Pretože máme aj kamennú predajňu a naši chlapi každý deň lepia desiatky skiel, zistili sme od nich pre Vás ten najlepší postup, ako správne sklíčko nalepiť. Dovolíme si upozorniť, že cvičenie robí majstra, a že aj s dokonalým návodom nezaručujeme 100% úspech v prípade takéhoto toho domáceho lepenia :-) 

 1. Najprv je potrebné vyčistiť povrch dotykovej plochy telefónu vlhkou handričkou, na ktorom býva nápis (Alcohol). Dajte si záležať, aby ste zotreli všetky miesta, vrátane okrajov displeja
 2. Potom je treba povrch dôkladne očistiť suchou handričkou. Na suchý displej treba pritlačiť silou a dať si pozor, aby na povrchu displeja nezostala ani jedna smietka prachu.
 3. Odlepte kryciu fóliu z tvrdeného skla a súčasne dajte pozor, aby sa na sklo statickým nábojom nenachytal prach. Odporúčame preto sklo nalepovať vo veľmi čistej miestnosti, kde je málo prachu.
 4. Sklíčko pomaly priložíme na spodnú hranu telefónu, vycentrujeme a sklo pomaly položíme na telefón, až doľahne celé. Ihneď vytláčajte zdola nahor všetok vzduch pod sklom. Nesmie vám zostať bublina uprostred skla (inak by ste museli sklo opatrne zdvihnúť a položiť znova).
 5. Nakoniec sklíčko pomocou suchej handričky dôkladne silou očistite a pritlačte na všetkých miestach k dotykovej ploche.

 


Nezľaknite sa, že niektoré sklíčka prekrývajú predný fotoaparát. Po pritlačení sklíčka je šošovka fotoaparátu chránená a na fotenie selfie nemá ochranné sklo žiadny vplyv.