Tvrdené sklá na tablety

Hitom posledných rokov sa stalo tvrdené ochranné sklo, ktoré sa používa namiesto klasických ochranných fólií na displeji telefónu. V ponuke nájdete aj tvrdené sklo na tablet!

 Je tvrdené sklo lepšie ako fólia? Oplatí sa to? Naša odpoveď znie ÁNO!

 Tu je prehľad výhod, ktoré má ochranné sklo oproti fólii:

- so sklom sa vám hneď nerozbije obrazovka tabletu, a to je neoceniteľná výhoda, pretože výmena rozbitej dotykovej obrazovky zvyčajne stojí niekoľko veľa euro

- sklo oveľa lepšie prenáša povrchové napätie prsta, takže ovládanie je presnejšie a predovšetkým plynulejšie - jednoducho celkovo príjemnejšie;

- displej je cez sklo lepšie viditeľný, na displejoch Full HD a Quad HD vidíte viac detailov, obraz je kontrastnejší;

- na skle nie sú bežné škrabance - fólia je po niekoľkých mesiacoch plná škrabancov - sklo absolútne minimálne;

- pri aplikácii skla sa netvoria bubliny, takže to zvládne aj laik;

- sklo nie je potrebné meniť každých 6 mesiacov.

Najpredávanejšie

74 položiek celkom
FIXED Paperlike Screen Protector pre Apple iPad 10,9" (2022) 88712
Ochranné tvrdené sklo FIXED pre OnePlus Pad, priehľadné 96159
Hore
Ďalšie produkty

Ako nalepiť ochranné sklo na tablet

Keďže ochranné sklá na tablety s tvrdeným sklom sú hitom poslednej doby a ich aplikácia nie je úplne jednoduchá, prinášame vám stručný návod, ako na to.

Upozorňujeme, že tento návod vám nezaručí dokonalý profesionálny vzhľad nalepeného skla, ale pomôže vám aspoň priblížiť sa k nemu.

Najprv musíte povrch dotykového skla telefónu očistiť vlhkou handričkou, ktorá je zvyčajne označená (Alkohol). Uistite sa, že ste utreli všetky plochy vrátane okrajov displeja.

Potom povrch dôkladne očistite suchou handričkou. Na suchú handričku vyvíjajte tlak. Uistite sa, že na povrchu displeja nie sú žiadne zrnká prachu.

Potom odlepte kryciu fóliu z tvrdeného skla a zároveň sa uistite, že sa na sklo nezachytáva prach od statického náboja.

Pomaly položte sklo na spodný okraj tabletu, vycentrujte ho a pomaly umiestnite sklo na tablet, kým nebude úplne pripevnené. Okamžite vytlačte všetok vzduch pod sklom zo spodnej časti nahor . V strede skla nesmie zostať bublina (inak by sme museli sklo opatrne zdvihnúť a opäť položiť).

Nakoniec pomocou suchej handričky sklo dôkladne očistíme veľkou silou a na všetkých miestach ho pritlačíme k dotykovej ploche.
Nebojte sa, že niektoré sklíčka prekrývajú predný fotoaparát. Po zatlačení sklíčka je objektív fotoaparátu chránený a ochranné sklo nemá žiadny vplyv na snímanie selfie.