Reproduktory k mobilu

Nestačí vám reproduktor mobilného telefónu? Chcete byť vonku a pritom počúvať lepší a silnejší zvuk? Práve pre Vás sú určené bluetooth reproduktory. Reproduktory majú samostatné ovládanie, internú batériu a k telefónu sa pripájajú bezdrôtovo cez bluetooth. Majte na pamäti, že menšie reproduktory pre mobilné telefóny budú mať slabší zvuk ako väčšie. Na druhej strane budú kompaktnejšie a zmestia sa vám do vrecka.

 

Späť do budúcnosti - bezdrôtové reproduktory pre mobilné zariadenia
 
Divoké osemdesiate a deväťdesiate roky sú už dávno preč, a tak je nepravdepodobné, že by ste narazili na partiu mladých ľudí s prekliato nízkymi nohavicami, slušivou bundou pastelovej farby a potrebným rádiom veľkosti dubového polena, ktoré má hlavný frajer prehodené cez plece. Veteráni týchto zlatých rokov však nemusia zúfať, pretože na trhu sú už nejaký čas bezdrôtové, ľahko prenosné reproduktory. Ale len u nás nájdete takú širokú nabídku rôznych typov v závislosti od použitia!
 
Kúzelné krabičky
 
Ak by sme mali začať úplne od začiatku - všetky reproduktory sa spárujú s mobilným telefónom cez bluetooth, čo zaručuje veľmi rýchly a spoľahlivý prenos. Zvyčajne majú aj slot na SD kartu a možno ich nabíjať pomocou konektora microUSB. To sú základné informácie, ktoré sú rovnaké pre všetky naše reproduktory. Ešte treba poznamenať, že väčšie reproduktory všeobecne poskytujú kvalitnejší, plnší zvuk a zvýrazňujú basy - to všetko však na úkor menšej prenosnosti a kompaktnosti. Menšie reproduktory sa pohodlnejšie nosia a často sa zmestia do vreciek, ale nečakajte rovnaký hudobný pôžitok. Napriek tomu sme sa pokúsili zostaviť našu trojicu najlepších reproduktorov, podľa kategórie použitia.
 

1. Zálesák – Swissten X-Boom

Tank, Nokia 3310 medzi reproduktormi! Ak neradi sedíte cez víkend za počítačom alebo v kaviarni, ale radšej sa túlate po lese, máte radi adrenalín a zábavu v prírode všeobecne a ešte radi počúvate hudbu inak ako v slúchadlách, niet lepšej voľby. Upozorňujeme však, že nielenže ide o naozaj odolný kúsok, na kvalite zvuku je to veľmi poznať. Väčšie rozmery nie sú v týchto podmienkach až takou prekážkou a ako veľké plus hodnotím aj odolné uchytenie na karabínu. Povrch reproduktora je z pogumovaného a tvrdeného plastu, vrátane tlačidiel. Výrobcovia pochopiteľne mysleli aj na to, že v prírode nie je toľko príležitostí na nabíjanie reproduktora, takže batéria má naozaj nadštandardnú výdrž. V ponuke máme aj niekoľko farieb vrátane zelenej, s ktorou budete dokonale zamaskovaní... kým tento kúsok nezapnete na plné obrátky!
 

2. UFO elegán – Huwaei AM08

Z hľadiska estetiky, spracovania a celkovej atraktívnosti máme tohto favorita. Technicky zdatnejší z vás ocenia neotrelý a funkčný dizajn, ktorý je doplnený nápaditým LED podsvietením, ktoré vytvára krásne efekty najmä v tme, no zároveň svetelné triky nie sú agresívne a nemusíte sa báť, že by ste vy alebo vaši priatelia dostali náhly epileptický záchvat. To všetko dopĺňa príjemná veľkosť, ktorá však urobí viac parády na stole obklopenom panákmi vášho obľúbeného nápoja ako na lavičke v parku. Má zvuk a vzhľad ideálny na tieto príležitosti. Je to skrátka skôr domáci krásavec než ošúchaný dobrodruh, ako je to v prípade našej jednotky v zozname. Samozrejme, každá položka má svojho kupca!

3. Kamoš do vrecka – Swissten X-Style

Menej je niekedy viac. Presne to je prípad tohto drobčeka. Vďaka svojim rozmerom je ideálny do vrecka mikiny, povrch je čiastočne pogumovaný a čiastočne pokrytý pevnou látkou, s výraznym "uškom" na zavesenie. Nemá však taký hlasný a basový zvuk, ani žiadne svetelné efekty a má takmer nekonečnú výdrž batérie. Napriek tomu si myslíme, že je viac než dôstojným konkurentom našich prvých dvoch TOP reproduktorov a v pomere cena/výkon si viac než drží svoju pozíciu. Staré príslovie "za málo peňazí - veľa muziky" tu platí v tomto prípade doslova. Za nás musíme povedať, že ide o zlatú strednú cestu medzi čisto vonkajším reproduktorom a veľkým reproduktorom so štýlom. Ak teda hľadáte ľahký, prenosný, kvalitný a vydarený reproduktor, môžeme ho s čistým svedomím odporučiť.