Statívy na mobil

Radi fotografujete mobilným telefónom, venujete sa fotografovaniu a chcete robiť naozaj krásne fotografie? Potom potrebujete kvalitný statív pre mobilný telefón. Tu nájdete výber všetkých druhov. Veľké výsuvné statívy, malé stolové statívy, flexibilné statívy a statívy, ktoré sú súčasťou selfie tyčí.

Najpredávanejšie

12 položiek celkom
Statív pre mobilný telefón 3120 čierny
€17,90 –22 %
€13,90

Statív pre mobilný telefón 3120 čierny

40712
Statív pre mobilný telefón čierny
€13,90 –43 %
€7,90

Statív pre mobilný telefón univerzálny čierny

17597
Bluetooth tripod selfie tyč K07 čierna
€13,10

Bluetooth tripod selfie tyč K07 čierna

68407
Statív pre mobilný telefón - fotoaparát TopQ SL-166 čierno-oranžový
€49,50

Statív pre mobilný telefón - fotoaparát TopQ SL-166 čierno-oranžový

68357
Statív pre mobilný telefón - fotoaparát TopQ Telescope čierny
€16,70

Statív pre mobilný telefón - fotoaparát TopQ Telescope čierny

68370
Tripod selfie tyč pre mobilný telefón s mikrofónom TopQ čierna
€25,90

Tripod selfie tyč pre mobilný telefón s mikrofónom TopQ čierna

68428
Statív pre mobilný telefón flexibilný Mini čierny
€15,90 –30 %
€11,10

Statív pre mobilný telefón flexibilný Mini čierny

40704
Statív pre mobilný telefón flexibilný modro-čierny
€15,90 –20 %
€12,70

Statív pre mobilný telefón flexibilný modro-čierny

40701
Statív pre mobilný telefón flexibilný sivo-čierny
€15,90 –20 %
€12,70

Statív pre mobilný telefón flexibilný sivo-čierny

40700
Statív pre mobilný telefón flexibilný červeno-čierny
€15,90 –20 %
€12,70

Statív pre mobilný telefón flexibilný červeno-čierny

25873
Statív pre mobilný telefón modrý
€13,90 –43 %
€7,90

Statív pre mobilný telefón univerzálny modrý

20451
Statív pre mobilný telefón červený
€13,90 –43 %
€7,90

Statív pre mobilný telefón univerzálny červený

17613

Ako vybrať statív na mobil?

stativ_na_mobil

Mobilné telefóny prechádzajú bleskovým vývojom. Preto všetci, ktorí majú doma starší fotoaparát alebo videokameru, zisťujú, že kvalita fotografií a videí zo starších zariadení (fotoaparát, videokamera) sa s novými mobilnými telefónmi vôbec nedá porovnať. Mobilné telefóny dokážu robiť nádherné fotografie a videá, ktoré často prekonávajú kvalitu zariadení, ktoré boli navrhnuté len na fotografovanie alebo natáčanie videí. Nehovoriac o tom, že mobilný telefón máme vždy pri sebe, pripojený k dátam alebo wifi, takže všetky zábery môžeme okamžite a bezpečne odoslať do cloudu (nehrozí zmazanie vzácnych momentiek, ani keď zariadenie stratíme), ale aj okamžite ukázať, poslať alebo zdieľať.

 
Pre tých, ktorí radi fotografujú a chcú, aby ich fotografie a videá boli dokonalé, odporúčame používať na fotografovanie statív na mobil. Statívy sú univerzálne, môžete na ne pripevniť prakticky akýkoľvek mobilný telefón. Niektoré sú len statické (takže slúžia ako "stojanček" a nemusia byť spárované s mobilným telefónom), niektoré sú pokročilé a dajú sa spárovať s mobilným telefónom cez bluetooth a potom ovládať priamo statívom (ktorý môže slúžiť aj ako selfie tyč).

 

Záložka

Prečo používať statív pre mobilný telefón

se_stativem_a_bez_stativu

Hovoríte si, že v prípade potreby môžete telefón držať stabilne a podoprieť ho knihou a ovládačom od televízora? To je tá správna cesta :-) Ale každý, kto sa trochu vyzná vo fotografovaní a preferuje kvalitu, vie, že statív nič nenahradí. Prečo? Pri fotografovaní za zhoršených svetelných podmienok (východ, západ slnka...) potrebuje mobilný telefón dlhší expozičný čas. Ak mu tento čas nedáte (v úplnom pokoji a bez trasúcich sa rúk), fotografia nikdy nebude kvalitne ostrá. To isté platí pri fotografovaní napríklad oblohy, vody, ale aj detailných záberov (napr. kvetov, hmyzu, textu, loga atď.). 

 
Statív sa tiež hodí všade tam, kde chcete byť zachytení aj na fotografii a nechcete si robiť selfie. Stačí, ak mobilný telefón položíte na statív a vyberiete možnosť samospúšte. Každý, kto sa niekedy pokúšal o selfie bez statívu, určite pozná tie momenty, keď bol mobil niečím dlho podopretý, odbiehal, mobil spadol, človek sa vrátil, opäť podoprel mobil, odbehol, mobil opäť spadol... až rezignoval na to, aby urobil akúkoľvek fotku :-) 
 
A na záver by sme vám chceli predstaviť absolútne najnovší trend medzi statívmi. Statívy (alebo tiež selfie tyče) so stabilizačným zariadením. Sú vhodné najmä na natáčanie videí. Vašim videám dodajú úplne profesionálny nádych. Záber bude stabilný, nebude sa nijako "triasť", a to ani v prípade rýchlej chôdze či behu.

Záložka

Statívy pre mobilné telefóny "tripod" základný variant

stativ_na_mobil

Vhodná voľba pre tých, ktorí potrebujú statív, najmä na zhotovovanie krásnych fotografií alebo na natáčanie videí, ktoré nevyžadujú pohyb s mobilným telefónom. Tento statív je vhodný aj na videohovory alebo ako držiak, keď chcete sledovať filmy alebo seriály na mobilnom telefóne a nechcete si ničiť krk ohýbaním smerom nadol. 
 
Tento statív sa skladá z dvoch častí. Prvou je držiak, ku ktorému sa mobilný telefón pripevňuje pomocou jednoduchej konštrukcie. Statív má v hornej časti kovovú časť (výsuvné rameno), ktorá je na silnej pružine a jej vysunutím môžete na statív pripevniť mobilný telefón prakticky akejkoľvek veľkosti. Druhou časťou sú nohy statívu. Sú plastové s gumovým zakončením a nie sú teleskopické (nemôžete zvýšiť ich výšku). Držiak mobilného telefónu a nohy mobilného telefónu sú spojené závitom. 
 
Výhodou tohto statívu je jeho nízka hmotnosť a malé rozmery. Je kompaktný a ľahko sa prenáša.

Záložka

Statívy pre mobilné telefóny "tripod" s flexibilnými nohami

stativ_na_mobilni_telefon

Podobne ako predchádzajúca verzia, aj tento statív pre mobilné telefóny je dobrou voľbou na fotografovanie a natáčanie videí, pri ktorých nemusíte mobilným telefónom hýbať (napríklad pri chôdzi alebo behu). Tento statív pre mobilné telefóny je opäť vybavený držiakom na mobilný telefón a nohami statívu. Držiak a nohy sú k sebe pripevnené pomocou skrutky. Mobilný telefón je k statívu pripevnený pomocou jednoduchej konštrukcie (výsuvný kovový rám na pružine). Statív je preto vhodný pre mobilný telefón akejkoľvek veľkosti. Hlavnou výhodou tohto typu statívu sú nastaviteľné nohy. Je možné ich rôzne tvarovať. Preto sa statív nikdy "nekýve" ani na veľmi nerovnom teréne. 
 
Statív je veľmi ľahký a malý, ľahko sa zmestí do batohu. Je kompaktný a radi si ho vezmete so sebou na turistické výlety.

 

Záložka

Statív na mobilný telefón s bluetooth, tiež ako selfie tyč

stativ_na_mobilni_telefon_s_ovladacem

Variant statívu pre mobilné telefóny, ktorý sa spáruje s mobilným telefónom prostredníctvom technológie Bluetooth. Jeho hlavnou výhodou je, že v zloženom stave môže slúžiť ako selfie tyč a zároveň si z tejto tyče môžete v niekoľkých krokoch vytvoriť statív
 
Tyč tohto statívu je teleskopická (nastaviteľná) a je zakončená fixačnou vaničkou na mobilný telefón. Má aj diaľkové ovládanie, ktorým možno ovládať spúšť mobilného telefónu. Tento statív je univerzálny a je vhodný pre takmer všetky veľkosti mobilných telefónov. Pomocou týchto jednoduchých krokov premeníte selfie tyč na statív:
 
- mierne vysunúť teleskopickú tyč
 
- tým sa zdvihne držiak diaľkového ovládania, čím sa uvoľnia 3 nohy
 
- upevnite nohy pomocou kolieska na konci selfie tyče

Záložka

 

Profesionálny statív na mobilný telefón, hliníkový rám

stativ_na_mobil

Milovníkom kvalitných materiálov a precízneho spracovania odporúčame hliníkový statív v strieborno-čiernej farbe. Napriek masívnemu vzhľadu je kompaktný a ľahký. Jeho hmotnosť je len 420 gramov a výška bez predĺženia je 35 cm. Výhodou je, že na tento statív možno upevniť mobilný telefón aj klasický fotoaparát. Mobilný telefón sa na tento statív pripevňuje pomocou držiaka na mobilný telefón (je súčasťou balenia). Fotoaparát sa na tento statív pripevňuje pomocou skrutky. 
 
Tento statív je vhodný pre fotografov s náročnejšími požiadavkami. Jeho súčasťou je aj vodováha (na pomoc pri nastavení najlepšej expozície), ako aj rukoväť, ktorá uľahčuje manipuláciu s mobilným telefónom alebo fotoaparátom na statíve.

 

Záložka

Statív pre mobilný telefón so stabilizačným zariadením pre profesionálne videá

stativ_se_stabilizatorem_na_mobil

Posledným variantom statívu je statív so stabilizačným zariadením. Tento typ statívu by sme určite odporučili každému, kto chce natáčať profesionálne vyzerajúce videá. Tento statív obsahuje zariadenie nazývané "gimbal" alebo tiež "stabilizátor". Toto zariadenie používajú televízne a filmové spoločnosti na zábery, pri ktorých je kamera v pohybe. Čo to znamená pre vás ako "bežného" používateľa?
 
Pre všetkých, ktorí chcú natáčať pri chôdzi, behu, skákaní, jazde na bicykli alebo kolieskových korčuliach, je najlepšou možnosťou stabilizačná tyč. Zábery z takéhoto zariadenia vyzerajú úžasne. Žiadne roztrasené zábery, ale profesionálne zábery. Kúpna cena týchto tyčí je síce vyššia, ale keď si uvedomíte, že táto tyč pravdepodobne "prežije" váš mobilný telefón a môžete ju používať roky a roky (s novými mobilnými telefónmi alebo medzi celou rodinou a priateľmi), je to výhodná investícia.