Selfie tyče

Vybrali sme pre Vás kvalitné selfie tyče, ktoré predávame našim zákazníkom v predajni. Ak si nie ste istí, či konkrétna selfie tyč bude fungovať s vaším mobilným telefónom, kontaktujte nás, pokúsime sa urobiť všetko pre overenie funkčnosti tyče.

Medzi selfie tyčami, ktoré ponúkame, nájdete dva hlavné typy ovládania, a to Bluetooth a káblové. Viac informácií nájdete v článku ďalej na stránke. A teraz sa už poďme pustiť do fotenia a zverejňovania na FB a Instagrame :-).

Najpredávanejšie

12 položiek celkom
Bluetooth tripod selfie tyč K07 čierna
€13,10

Bluetooth tripod selfie tyč K07 čierna

68407
Selfie tyč Swissten Wired čierna
€13,90 –28 %
€9,90

Selfie tyč Swissten Wired čierna

13045
Bluetooth selfie tyč Ring Light P20D-4 s LED osvetlením čierna
€15,90

Bluetooth selfie tyč so statívom Ring Light P20D-4 s LED osvetlením čierna

110300
Bluetooth selfie tyč Ring Light P20D s LED osvetlením čierna
€13,90

Bluetooth selfie tyč so statívom Ring Light P20D s LED osvetlením čierna

110303
Bluetooth tripod selfie tyč L13d čierna
€13,90

Bluetooth tripod selfie tyč L13d čierna

92419
Bluetooth tripod mini selfie tyč P50 čierna
€10,30

Bluetooth tripod mini selfie tyč P50 čierna

92427
Bluetooth tripod mini selfie tyč P50 biela
€10,30

Bluetooth tripod mini selfie tyč P50 biela

92428
Bluetooth selfie tyč Spigen S530W čierna
€31,10

Bluetooth selfie tyč Spigen S530W čierna

92041
Tripod selfie tyč pre mobilný telefón s mikrofónom TopQ čierna
€25,90

Tripod selfie tyč pre mobilný telefón s mikrofónom TopQ čierna

68428
Bluetooth tripod selfie tyč K07 biela
€11,90 –13 %
€10,30

Bluetooth tripod selfie tyč K07 biela

62953
Selfie tyč Vennus červená
€13,10 –18 %
€10,70

Selfie tyč Vennus červená

38768
Selfie tyč Swissten Bluetooth Selfie Stick čierna
€15,10 –29 %
€10,70

Selfie tyč Swissten Bluetooth Selfie Stick čierna

13046

Selfie tyč: ako si vybrať selfie tyč a ako vlastne selfie tyč funguje?

Chcete si urobiť kvalitnú selfie, ale viete, že nemáte ruku ako basketbalista a galéria selfie v telefóne je zložená z najrôznejších výtvorov, na ktorých sotva rozoznáte polovicu svojej hlavy? Chceli by ste, aby ste na fotografii boli vy a zároveň partia vašich priateľov? Je vám nepríjemné hľadať stopercentne dôveryhodne vyzerajúceho okoloidúceho s otázkou, či si vás môže odfotiť?

 
Potom ste na správnom mieste, pretože nie je nič jednoduchšie ako vybrať si z našej širokej ponuky selfie tyčí. Nie je však tyč ako tyč, a hoci majú všetky rovnaký princíp a konštrukciu teleskopickej časti tela a univerzálneho držiaka na mobilný telefón, máme rôzne druhy selfie tyčí. 
 
Ktoré parametre môžete zohľadniť pri výbere? Alebo: Najlepšia selfie tyč pre vás:

selfie_tyc

  • Materiál úchopovej časti selfie tyče
  • Bluetooth vs. konektor
  • Ako vložím telefón do selfie tyče? 
  • Akú veľkosť selfie tyče si mám vybrať? 
  • Čo znamená, že selfie tyč je "teleskopická"? 
  • Používanie selfie tyče ako statívu
  • Selfie tyče s netradičným vzhľadom
  • Stabilizácia selfie tyče
  • Kompatibilita selfie tyčíZáložka

Materiál úchopovej časti selfie tyče

Selfie tyče majú buď gumovú, alebo penovú spodnú časť pre lepšie uchopenie. Oba tieto materiály sú mäkké, príjemné na dotyk a aj keď máte mokrú alebo spotenú ruku, nešmýkajú sa. Niektoré selfie tyče majú aj praktický remienok na zápästie. Aj keď táto pomôcka vyzerá "banálne", oceníte ju pri všetkých zložitejších fotografických pózach a nemusíte sa obávať, že tyč a pripevnený mobilný telefón nenávratne zmiznú na dne nejaké prepadliny alebo na chodníku pod rozhľadňou.

 

selfie_tyc_s_plastovym_drzatkem selfie_tyc_s_penovym_drzatkem
Selfie tyč s plastovým držiakom Selfie tyč s penovým držiakom

Záložka

Bluetooth vs. konektor

Pravdepodobne najdôležitejším rozdielom v selfie tyčiach je ich ovládanie. Väčšina tyčí sa dodáva s krátkym káblom s 3,5 mm konektorom, ktorý sa jednoducho zapojí do konektora slúchadiel telefónu. Fotografovanie sa potom ovláda klasicky tlačidlom na rukoväti selfie tyče. Lenže: keďže mnohé moderné mobilné telefóny už nemajú 3,5 mm jack, najlepším riešením je potom selfie tyč s bluetooth. S týmito tyčami môžete fotografovať, približovať atď. pomocou priloženého diaľkového ovládania.
 
Tip: máte "starú" selfie tyč s 3,5 mm konektorom a dostali ste nový telefón a teraz neviete, kam jack umiestniť? Žiadny problém, stačí si zaobstarať redukciu :-)

 

selfie_tyc_s_bluetooth_a_s_jackem ovladac_bluetooth_selfie_tyce
Selfie tyč bluetooth a selfie tyč s 3,5 mm konektorom Ukážka ovládača selfie tyče bluetooth

 
Ako vložím telefón do selfie tyče?

Vloženie mobilného telefónu do selfie tyče je jednoduché. Väčšina selfie tyčí je založená na rovnakom princípe, a to na "vaničkách". Vanička sa jednoducho silou vytiahne, vloží sa mobilný telefón a vanička sa jemne spustí späť. Mobilný telefón je tak pevne zachytený vo vaničke a selfie tyči.

zavrena_vanicka_selfie_tyce roztazeni_vanicky_selfie_tyce mobil_upevneny_v_selfie_tyci
"Uzavretý" držiaki na selfie tyče "Rozšírenie" držiaka na selfie tyče Mobilný telefón pripevnený na selfie tyči

 

Akú veľkosť selfie tyče mám zvoliť?

Veľkosti selfie tyčí sa líšia aj v zloženom stave. Pre zaujímavosť sme odfotili naše najpredávanejšie selfie tyče vedľa seba, aby ste mohli porovnať ich veľkosť. Všeobecná rada: selfie tyč si vyberte podľa toho, ako ju budete najčastejšie používať. Väčšie selfie tyče budú mať pevnejšiu konštrukciu a budú celkovo stabilnejšie. Na druhej strane, tie menšie sa dajú ľahko vložiť do vrecka a tiež budú veľmi dobre plniť svoju úlohu.

Ukážka našich najpredávanejších selfie tyčí vedľa seba: porovnanie veľkosti

 

Čo znamená, že selfie tyč je "teleskopická"?

Teleskopická znamená, že selfie tyč sa dá predĺžiť. V zloženom stave teda nezaberie veľa miesta (ľahko sa zmestí do vrecka alebo batohu) a keď ju budete potrebovať použiť na zhotovenie peknej fotografie z diaľky, jednoducho ju rozložíte.

selfie_tyc_slozena selfie_tyc_roztazena
Selfie tyč zložená Predĺžená selfie tyč

Použitie selfie tyče ako statívustativ_selfie_tyc

Niektoré selfie tyče majú v teleskopickej časti tyče zabudovanú časť, ktorú možno jednoduchým stlačením tlačidla rozložiť na "trojnožku", takže selfie tyč možno používať ako statív. Trojnožka je jedinečný nástroj na fotografovanie nielen na samospúšť (aby nikto nechýbal na fotke), ale aj na fotografovanie pri slabom osvetlení, keď telefón potrebuje dlhší expozičný čas. Bez statívu, teda "z ruky", je v týchto zlých podmienkach (ale aj pri fotení oblohy, vody, detailných záberov atď.) prakticky nemožné urobiť kvalitnú a dokonale ostrú fotografiu. Môžete si vybrať aj priamo z našej ponuky statívov pre mobil.

ZáložkaSelfie tyče s netradičným vzhľadomobrazek_selfie_tyc

Pre zákazníkov, ktorí sa radi odlišujú, ponúkame aj veľké množstvo selfie tyčí v rôznych farbách, s neobvyklými vzormi a doplnkami. Inak však majú všetky rovnaký princíp ukotvenia mobilného telefónu. Konkrétne - selfie tyč sa skladá z teleskopickej časti tyče a tzv. fixačnej vaničky (držiaka), do ktorej sa mobilný telefón upevní. Šírka držiaka je univerzálna, takže či už vlastníte zariadenie pripomínajúce pádlo, alebo naopak drobčeka, nemusíte sa obávať, že by ste mobilný telefón nedokázali správne pripevniť a zafixovať.

ZáložkaStabilizačné selfie tyčestabilizacni_tyc

Profesionálna verzia selfie tyčí je so stabilizátorom. Táto tyč má v sebe zariadenie nazývané "gimbal" alebo tiež stabilizátor. Toto zariadenie používajú televízne a filmové spoločnosti na zábery, pri ktorých je kamera v pohybe. S touto stabilizačnou sefie tyčou môžete chodiť, behať, jazdiť na kolieskových korčuliach... skrátka čokoľvek a napriek tomu bude obraz videa dokonale ostrý, stabilný a bude pôsobiť profesionálnym dojmom. Napriek počiatočnej vyššej investícii je dobré si uvedomiť, že táto tyč pravdepodobne "prežije" váš stabilizačný telefón a môžete ju používať dlhé roky aj s novými telefónmi, prípadne s celou rodinou či priateľmi.

Kompatibilita selfie tyčí

Väčšina selfie tyčí je kompatibilná so všetkými verziami operačného systému Apple iOS a novšími verziami operačného systému Android od verzie 5. Ak si nie ste istí, či vybraná selfie tyč bude fungovať s vaším modelom telefónu, pre istotu nás pred dokončením objednávky kontaktujte. V prípade niektorých starších modelov telefónov môže byť potrebné zmeniť funkciu tlačidla hlasitosti v nastaveniach fotoaparátu, aby selfie tyč fungovala.

Odporúčamepouziti_selfie_tyce_v_praxi

A ak si chcete uľahčiť výber a mať istotu, že sa nepomýlite, máme s touto selfie tyčou skvelé skúsenosti: 
 
Ak hľadáte kvalitu za nízku cenu, môžete vyskúšať napríklad osvedčený Swissten:

Selfie tyč Swissten Wired černá