Nabíjačky do auta

Nabíjačky mobilných telefónov do auta poznáme ako autonabíjačky. Niekedy sa nazývajú aj CL nabíjačky (podľa skratky pre automobilovú zástrčku "Cigarette Lighter").

Autonabíjačky sa líšia tvarom zástrčky a tiež spôsobom a rýchlosťou nabíjania.

AKÚ NABÍJAČKU DO AUTA POTREBUJETE? VYBERTE SI KLIKNUTÍM NA OKIENKO NIŽŠIE

Najpredávanejšie

Autonabíjačka Baseus Adorkable Dual 3A biela
€13,90 –17 %
Pôvodne: €13,90  (–17 %)
€11,50
1 položiek celkom
Autonabíjačka Baseus Adorkable Dual 3A biela
€13,90 –17 %
€11,50

Autonabíjačka značky Baseus Adorkable 3A biela

29258
Vyberáte nabíjačku do auta? Poradíme vám najjednoduchší postup, ako zvoliť tú najlepšiu autonabíjačku presne podľa vašich potrieb. Pre základnú orientáciu vám pomôže položiť si 3 jednoduché otázky:
 
1. Chcem telefón nabíjať klasicky cez kábel? Áno? Potom zvoľte klasickú autonabíjačku s káblom.
 
2. Nechcem telefón v aute nabíjať cez kábel, chcem niečo jednoduchšie. Potom zvoľte bezdrôtovú autonabíjačku do auta (ktorá je súčasne držiak mobilného telefónu)
 
3. Mám veľa káblov na telefón, nemôžem ich nejako využiť? Áno, samozrejme. V tom prípade vám stačí zaobstarať si adaptér na mobil do auta.
 

 

nabijecka_do_auta bezdratova_nabijecka_do_auta adapter_na_mobil_do_auta
Autonabíjačka do auta s káblom Bezdrôtová nabíjačka do auta Adaptér pre mobilný telefón do auta

Najčastejšie otázky zákazníkov o nabíjačkách do auta

Chcem autonabíjačku s rýchlodobíjaním. Ako poznám, že mi bude fungovať?

Chcem bezdrôtovú nabíjačku do auta. Bude mi fungovať?

Chcem autonabíjačku, ktorá bude slúžiť zároveň ako držiak mobilu do auta, akú mám vybrať?

Chcem si kúpiť iba adaptér. Mám si vybrať s jedným alebo dvoma USB portami?

Mám iPhone, akú mám zvoliť nabíjačku do auta?

 
Chcem nabíjačku do auta s rýchlym nabíjaním. Ako zistím, či bude fungovať?
 
Aby fungovalo rýchle nabíjanie mobilného telefónu, je potrebné, aby váš mobilný telefón podporoval rýchlonabíjanie. Ak je váš mobilný telefón vyrobený približne od roku 2017, je veľká pravdepodobnosť, že podporuje rýchlonabíjanie. Ak chcete mať 100 % istotu, odporúčame vám zadať do vyhľadávačao presné typové označenie vášho mobilného telefónu (napr. "xiaomi redmi note 7 fast charging") a výsledky vyhľadávania vám poskytnú odpoveď. 
 
Technológie rýchleho nabíjania sa môžu navzájom líšiť. Preto vždy odporúčame vybrať si rýchlonabíjačku od rovnakého výrobcu ako váš mobilný telefón. Pri rýchlonabíjačkách sa zvyčajne dozviete aj to, na akom princípe fungujú (najčastejšie QuickCharge, ale môžete vidieť aj Adaptive Fast Charging, SuperCharge alebo Apple fast charging).
 
 
Chcem bezdrôtovú nabíjačku do auta. Bude mi fungovať?
 
Naši zákazníci si bezdrôtové nabíjačky obľúbili. Bezdrôtové nabíjačky do auta fungujú na princípe elektromagnetickej indukcie medzi dvoma cievkami. V praxi to znamená, že na nabíjanie mobilného telefónu v aute ho nemusíte pripájať k žiadnemu konektoru. Telefón stačí vložiť do bezdrôtového držiaka (ktorý môžete mať neustále pripevnený v aute) a telefón sa po vložení do držiaka začne automaticky nabíjať sám (samozrejme, po naštartovaní vozidla :-)).
 
Držiak do auta je potrebné pripojiť káblom do zásuvky CL v aute. Telefón potom nemusíte pripájať, automaticky sa nabíja vždy, keď je vložený do držiaka a motor auta beží. Držiak mobilného telefónu, ktorý sa zároveň nabíja. Jednoduché a dômyselné.  
 
Ak chcete využiť túto technológiu, váš mobilný telefón musí podporovať bezdrôtové nabíjanie. Zistiť, či váš mobilný telefón podporuje funkciu bezdrôtového nabíjania alebo nie, nebude až také ťažké. Odporúčame starého známeho strýka Google alebo nám jednoducho zavolajte a my vám radi pomôžeme. 
 
 
 
Chcem nabíjačku do auta, ktorá bude slúžiť aj ako držiak do auta, ako si mám vybrať?
 
Skvelý výber! Nabíjačky do auta, ktoré slúžia aj ako držiak do auta, sú medzi zákazníkmi veľmi obľúbené. Ako prvé by ste vždy mali zistiť, či váš mobilný telefón podporuje bezdrôtové nabíjanie (ako na to, si pozrite v odseku vyššie). Ak áno, rozhodnite sa, kam chcete držiak umiestniť. V našej ponuke nájdete držiaky, ktoré sa umiestňujú buď do mriežky ventilácie vozidla, alebo prostredníctvom prísavky na čelné sklo. Každá možnosť má svoje výhody a nevýhody. 
 
Nabíjačky do auta do mriežky vetrania sú zvyčajne menšie (majú okrúhly tvar) a mobilný telefón sa do nich veľmi rýchlo a jednoducho umiestni. Zvyčajne fungujú na princípe magnetu. Malú kovovú doštičku nalepíte na zadnú stranu mobilného telefónu (alebo ju vložíte pod tenký silikónový kryt mobilného telefónu) a mobilný telefón sa "pripevní" na princípe magnetu. Nevýhodou je, že telefón je umiestnený nižšie (na úrovni vetracej mriežky). Ak ste zvyknutí používať mobilný telefón napríklad ako navigáciu, budete mať telefón mimo zorného poľa. 
 
Nabíjačky na čelné sklo majú systém upevnenia pomocou upevňovacích ramien. Toto upevnenie mobilného telefónu je veľmi pevné a pohodlné. S trochou cviku a zručnosti je tiež veľmi rýchle. V našej ponuke nájdete aj typy držiakov, ktoré sú kombinované (napríklad sa dajú upevniť do mriežky ventilácie aj na čelné sklo pomocou prísavky).

 

MAGNETICKY_DRZAK_DO_AUTA zpusob_upevneni_magnetickeho_drzaku autonabijecka_na_celni_sklo
Magnetická bezdrôtová nabíjačka do auta Spôsob pripevnenia magnetu Autonabíjačka na čelné sklo

 

Chcem si len kúpiť adaptér. Mám si vybrať jeden alebo dva porty USB? 
 
Výber je samozrejme na vás. Ak často cestujete so svojou milovanou osobou alebo možno s deťmi, adaptér s viacerými portami je určite dobrou voľbou. V našej ponuke nájdete adaptéry s jedným, dvoma alebo dokonca tromi portmi USB. Musíte však myslieť na to, že rýchlosť nabíjania sa potom "delí" medzi počet pripojených zariadení.
 
USB_porty_v_autonabijeckach                          rozdil_ve_velikostech_autonabijecek
 
 
 
Mám iPhone, akú nabíjačku do auta si mám vybrať? 
 
Nabíjačky do auta a káble pre iPhone tvoria samostatnú skupinu. Pre iPhone je vždy dôležité vybrať si originálny kábel. Adaptér do zásuvky si už môžete vybrať od iného výrobcu (napr. Samsung, Huawei). Originálny kábel je dôležitý, pretože spoločnosť Apple v nových verziách systému iOS rada odpojuje neznačkové káble. To znamená, že po aktualizácii softwaru môže neznačkový kábel prestať fungovať (a telefón sa prestane nabíjať).